OdporúčameZaložiť web alebo e-shop

TATRA REVUE BRATISLAVA

TATRA REVUE 

Angažmá v Tatra-Revue /ďalej TR/ to bola významná kapitola môjho speváckeho života. Tam som spoznal veľa umel. osobností, ktoré neskoršie ovplivnili moju umeleckú dráhu. Predovšetkým Paľo ZELENAY, skladateľ, muzikant, ale hlavne výborný človek. On bol ten ktorý mi radil    a pomáhal pri prvých krokoch v  TR. Samozrejme  aj  Juraj BERCELER kapelník a výborný klavirista prosto človek  na ktorého sme sa mohli vždycky spoľahnúť.Nemôžem obísť aj mojho kamaráta a rodáka Oldu ZEMANA, vynikajúceho hráča na bicie/oni nemajú moc radi keď sa im hovorí  bubeníci-a Oldo na tie bicie naozaj hral/. Zvláštnu pozornosť si zaslúži František RELL on bol šéfom TR a P. Zelenay mu hovoril " súdruh vedúci" on to oslovenie nemal rád a tvrdil, že je riaditeľ TR, ale  Paľo mal argument: v štatúte je napísané-TR  vedie umelecký vedúci, takže ste vedúci a je to. Ako šéf bol naozaj  vynikajúci organizátor /dnes sa tomu hovorí manažér a pri tom na to máme také príhodné pomenovanie/, ale aj umelecky fundovaný. Slovenskému divadlu zasvetil celý svoj život-zostal starým mládencom a to je veľká  obeť. Ešte k tým s ktorými som sa stretol na javisku TR, posúďte sami: Jozef HANÚSEK-komik a protagonista súboru, Michal BELÁK-elegán a na javisku to aj dokazoval, ďalej potom prichádzali a odchádzali, Milan KIŠŠ, Majda PAVELEKOVÁ, Božka SLABEJOVÁ, Oľga ŠALAGOVÁ. Speváci a speváčky: Marcela LAIFEROVÁ, Jana KOCIÁNOVÁ, Eva KOSTOLÁNYOVÁ, Eva SEPEŠIOVÁ, Jozef KRIŠTOF, Peter VAŠEK, Ivo HELLER, Dušan RUŽIČKA a veľa ďalších.Možno som na niekoho zabudol,ale tam sa vymenilo toľko hercov,spevákov a speváčok,takže z odstupom časom mám nárok byť aj tak troška  zabudlivý.O TR by sa toho dalo napísať veľa, ale som rád,že som si aspoň na niečo spomenul a hlavne-že som pri tom bol.

A ešte som si spomenul.Keď nám J.Berceler v r.1968 odišiel, kapelníkom  sa stal Oldo ZEMAN a ako kmeňová speváčka zostala Nora BLAHOVÁ,  spolu  sme natočili niekoľko pekných duetov, ako napr. ZLATÝ KĽÚČ, MOSTY a iné.  Ale to sme už tušili, že to nebude dlho trvať a TR nám určite  zatvoria.Stalo sa tak v roku 1972 a tak sa skončil jeden krásny sen.Nastala normalizácia.      

 

 

Tá čiernobiela to je rok 1966 a tá farebná je súčstnosť. 30 rokov a 71, čas sa nedá zastaviť, ale myslím si že to stálo za to.