OdporúčameZaložiť web alebo e-shop

ZAUJÍMAVÉ PODUJATIA

 

 

 


 

__________________________________________________________________________________________________

Moje účinkovanie s Art Music Orchestra a speváckym zborom Lúčnica s projektom "Hommage á Eva Kostolányiová" má úspešné pokračovanie, 26.11.2016 v Dolnom Kubíne a 27.11.2016 v Banskej Bystrici sa koncerty stretli s veľkým úspechom. Poslucháči - návštevníci odchádzali veľmi spokojní a to je pre nás veľmi povzbudzujúce pre ďalšie naše vystupovanie.

3.12.2016

______________________________________________________________

 

5.septemra boli na Rádiu Regina dvere otvorené dokorán. Ponúkam niekoľko fotografií. Pri mikrofóne sa vystriedala Beata Dubasová, Marcela Laiferová a redaktor Martin Jurčo. Prišiel nás pozrieť aj hudobný skladateľ Pavel Zeleny. 

____________________________________01.11.2015________________________________________

 

POZVANIE NA SPOLOČENSKY VÝZNAMNÚ AKCIU.

Srdečne vás pozývam, podobný koncert sa nemusí tak skoro opakovať.

01.04.201

______________________________________________________________

Chcem len uviesť, že všetky koncerty sa stretli s veľkým úspechom a preto vás chcem pozvať na do Krakovian na 26.06.2015 kde sa uskutoční o 19:00 hod. ešte jedno vystúpenie na amfiteátri.

04.06.2015

______________________________________________________________ 

 

DEŇ VÝSKUMU RAKOVINY.

V piatok 06.03.2015 o 16:30 sa uskutoční v Bratislave "OC Central" kultúrny program, pri príležitosti Dňa výskumu rakoviny. Presný program a mená účinkujúcich ešte upresním. Organizátori tejto akcie očakávajú, že svojou prítomnosťou podporíte Deň výskumu rakoviny.

07.02.2015

 

____________________________________________________________________________________

 

Pozývam mojich priaznivcov do DK Ružinov. Udelia mi spomínané ocenenie a rád by som sa s vami o toto ocenenie podelil.

 

 

__________________________________________________________________

 

 

                      

Domov sociálnych služieb a zariadenie pre seniorov Rača uskutočnil dňa 30.10.2013 priateľské stretnutie pri príležitosti Mesiaca úcty k starším a životného jubilea pani

Emílie SYCHROVEJ

Na stretnutí odozneli pesničky našich aj zahraničných autorov /Akropola, Podaj mi rúčku, Vám jedine len vám, Čože je to päťdesiatka, Rodný môj kraj a veľa ďalších známych piesní/.

 Akcia v DSS v Rači splnila svoj účel. Pozvanie prijali všetci oslovení a mojej manželke sme tak urobili radosť. 75. narodeniny oslávila v dobrej pohode, zagratulovať prišla jej najbližšia rodina, prostredníctvom pani Mgr. Michaely Šopovej, riaditeľky sociálneho odboru BSK jej zagratuloval predseda BSK Ing. Pavol Frešo, ďalej riaditeľ DSS Mgr. Ján Kmeť, vedúca sociálneho úseku pani PhDr. Mária Gdovinová, pani Viera Hajdúchová a sestričky a opatrovateľky DSS. Všetkým patrí vďaka za účasť na tomto priateľskom stretnutí, prispeli tak k dôstojnej oslave narodenín mojej manželky Milky. 

31.10.2013

Niekoľko fotografií s oslavy narodením mojej ženy Milky.

             __________________________________________________________________

 

< xml:namespace prefix = o />< xml:namespace prefix = o />< xml:namespace prefix = o />< xml:namespace prefix = o />< xml:namespace prefix = o />< xml:namespace prefix = o />< xml:namespace prefix = o />< xml:namespace prefix = o />< xml:namespace prefix = o />< xml:namespace prefix = o />< xml:namespace prefix = o />< xml:namespace prefix = o />< xml:namespace prefix = o />< xml:namespace prefix = o />< xml:namespace prefix = o />< xml:namespace prefix = o />< xml:namespace prefix = o />< xml:namespace prefix = o />< xml:namespace prefix = o />

Nie každé rádio sa môže pochváliť, že má meniny, Rádio R egina áno. 5. septembra je v kalendári meno Regina a redaktori prišli s myšlienkou pripraviť na 5.09.2013 deň otvorených dverí s názvom Dvere dokorán. Do štúdia 5 na Mýtnej v Bratislave priebežne pozývali od 09. hod. poslucháčov na živé vysielanie, kde sa im predstavili, redaktori, známi herci, speváci, hudobné skupiny a veľa ďalších zaujímavých osobností. Bohatý program trval bez prestávky až do 17. hod. Medzi jednotlivými programami boli aj Hudobné pozdravy v ktorých som zaspieval piesne Pod Akropolou, Kamila a Čože je to päťdesietka. Chcem len dodať, že každé také stretnutie s poslucháčmi je pre mňa obohatením.   

29.10.2013

-------------------------------------------------------------------------------------------------

 

                                                                               

Nezvyknem na webových stránkach písať o všetkých mojich aktivitách, ale toto podujatie si zaslúži vašu pozornosť. Chcem Vám predstaviť orchester mladých hudobníkov z obce Červeník, ponúkli mi spoluprácu a tak s nimi už niekoľko rokov spievam, na koncertoch, ale aj na iných vystúpeniach. Využívam teraz ponuku a pozývam vás do Kafe Scherz, vypočuť si týchto mladých muzikantov a ich hostí. Pri príležitosti ich vystúpení v Bratislave sa prihovoria aj predstavitelia miestnej samosprávy, ktorá Art Music Orchestra v ich umeleckej činnosti jednoznačne podporuje. Viacej na webe Art-Music-Orchestra 

06.06.2013

Môžem Vám povedať, že večer v Kafe Scherz sa vydaril nad očakávanie. Ja som o umeleckých kvalitách  Art-Music-Orchestra  nikdy nezapochyboval, vychádzam z vlastných skúseností / spieval som s mnohými orchestrami ako na príklad, orch. K. Vlacha, TOČR Bratislavského rozhlasu, orch. J.Laifera, S. Pohanku, naposledy s BIG-Bendom P.Zajačka /a preto viem, o čom v debatách o mojich mladých priateľoch  hovorím a som rád, že sa o ich kvalitách presvedčili aj návštevníci pondelňajšieho koncertu v Kafe Scherz. Každá skladba mala skandovaný aplauz a večer plánovaný na poldruha hodiny sa pretiahol až do hodiny pred polnocou. Neúčasť spievajúcej herečky Jany Hubinskej / ospravedlnila sa - prac. povinnosti / plne nahradili speváčky Anna Jakubíková a Júlia Vlčková  V priebehu spomínaného koncertu sa poslucháčom prihovoril zástupca starostu Milan Mihálik, a zároveň pozval Bratislavčanov na 900. výročie prvej písomnej zmienky viacej na Rok 900. výročia PPZ Červeník.pdf Myslím, že podujatie splnilo umelecké aj spoločensko - kultúrné očakávanie, čo potvrdil dramaturg Dr. Ivan Kováč a zároveň pozval orchester k ďalšej splupráci.

23.07.2013                                                                         Zdeno Sychra.

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------

 

  Ján Kalina

Prichádza čas keď nás začínajú opúšťať priatelia o ktorých sme si mysleli, že to tu majú predplatené navždycky (V. Polóny, E. Bindas a ďalší), ale ono je to všetko inak - bohužiaľ. Sú aj iné príležitosti a to keď si po určitej dobe pripomíname okrúhle jubileá napr. odchodov (E. Kostolániyová, K. Duchoň), alebo nedožitých narodenín. V roku 2007 som mal  tú česť byť pri slávnostnom koncerte nedožitej 100 majstra G. Dusíka a v týchto dňoch som dostal ponuku zaspievať na spomienkovom večere k nedožitej 100-vke Jána  KALINU * 23. február 1913, Košice – † 3. január 1981, Mníchov slovenský spisovateľ, scenáristaprekladateľ a dramaturg v TATRA-REVUE(sk.wikipedia.org/wiki/Ján_Kalina). Koncert sa uskutoční 27.02.213 v Divadle Milana Lasicu & Júliusa Satinského.

Podrobnosti a pozvánku doplním na tejto stránke neskoršie. 

16.01.2013                                                                

  

Pozvánku som zavesil len ako informáciu, vstupenky sa nepredávajú a mrzí ma, že vás nemôžem pozvať, záujem presahuje kapacitu hladiska a tak je vstup len pre pozvaných. Je mi to veľmi ľúto. Zdeno Sychra. 

                                                                               14.02.2013

Keby ste mali záujem kliknite si na https://www.youtube.com/watch?v=2ylh6ueglWw&feature=youtube_gdata_player je tam dokument zo štúdia L+S.

Zdeno Sychra 06.04.2013

______________________________________________________________
            

 

Vážní priatelia čas sa zastaviť nedá, ani som nezbadal ako ten život uteká a tak sa vôbec nečudujem, že sa na mňa obrátila Slovenská gerontologická a geriatrická spoločnosť a požiadali mňa, o program k príležitosti

24. celoslovenskej geriatrickej konferencii 
Konferencia sa uskutoční v Bratislave 5.12.2012 spoluúčasť príslúbili moje kolegyne a kamarátky, Oľga Szabová a Nora Blahová.

21.11.2012

_____________________________________________________________________

 

Knižnica Ružinov uskutočnila v prvých mesiacoch tohto roku projekt "Hlasné čítanie osobností na základných školách". Mal som tú česť, sa tejto akcie zúčastniť, v týchto dňoch mi pani riaditeľka poslala poďakovanie, z ktorého mám úprimnú radosť.

 13.06.2012.

 

 

Hudobný skladateľ Ján SIVÁČEK by sa bol dožil v roku 2008 80.rokov. K jeho nedožitým osemdesiatinám sa uskutočnil v sobotu 24.05.2008 na Myjave (kde sa J.Siváček narodil) slávnostný koncert. Jeho piesne zaspievali,  JanaKociánová, Janka   Procházková- Wielander a ja. Sprevádzal nás "Big-Band Pavla ZAJAČKA" a vokálna skupina TREND.   Píšem o tom preto, že aj v našich regiónoch pulzuje čulý kultúrny život a je tam veľa obetavých kultúrnych pracovníkov, ktorí robia túto prácu bez nároku na finančné ohodnotenie. Podujatie sa konalo pod záštitou Mest. kultúrneho strediska a Sl. Hud. Fondu. Veľkú zásluhu na zrealizovaní tohto koncertu má aj manželka pána Siváčka. 

Odzneli piesne ako: JAZMÍNY, VLČÍ MAK, KĹÚČ POD PRAHOM, AKO MÁM ŽIŤ BEZ TEBA, HRACIA SKRINKA a ďalšie, ja som zaspieval s vok. skupinou TREND pieseň JE MÁJ, tak sa aj celý program volal. Na J. Siváčka si zaspomínal jeho dlhodobý priateľ, čerstvý nositeľ "KRIŠTÁĹOVÉHO KRÍDLA" Pavol ZELENAY. Mali sme veľmi dobrý pocit, pretože nás publikum odmenilo dlhotrvajúcim potleskom no a čo viac si môžu speváci a muzikanti priať.         Z.S. 27.mája 2008.

========================================================

 

NA  KOLESÁCH  PROTI  RAKOVINE:

Tak sa volá podujatie ktoré odštartovalo aj tomto roku 2008 v Banskej Bystrici. Hlavnou propagátorkou a iniciátorkou bola speváčka EVA MÁRIA UHRÍKOVÁ, po jej odchode v tejto akcii pokračuje ďalej pán JÁN JURÁŠ a agentúra PAVLA ŠINDLERA.

Ja som spieval 6ORAVSKÁ HORÁREŇ.06.2008 v Modrej a 22.06.2008 v nedeľu, bude v DUNAJSKEJ LUŽNEJ veľký koncert na fudbalovom štadióne. Určite sa oplatí podporiť túto akciu zíde sa tam veľa spevákov, doprevádzať nás bude orchester PAVLA ZAJAČKA a vokálná skupina TREND. Zaujímavé bude aj to, že si uctíme Evičku, ktorá v Dun. Lužnej bývala a špecielne tiento koncerty boli jej srdcovou záležitosťou.

Viacej na Google  Slovenský paralympijký výbor  Po skončení koncertu napíšem aké to bolo   18.06.2008 ZS.

===================================================

Môžem povedať, že táto akcia v DUN. LUŽNEJ sa vydarila a je škoda, že ju navštívilo menej poslucháčov než usporiadatelia očákávali, ale napriek tomu nás návštevníci tohto koncertu prijali srdečne a za to sme im vďační. Prítomná bola aj mamička Evičky Uhríkovej a aj jej sestra Helenka, ktorá je tiež speváčka a už vyše 20 rokov žije v Brne (spievala s Moravankou a teraz učí spev ). Podujatiu dala oficiány ráz svojou prítomnosťou pani Iveta Radičová. Myslím si, že zámer, ktorý akcia "Na kolesách proti rakovine"sleduje, sa vydaril.       Z.S.  24.júna 2008

_________________________________________________________________________

Dostal som pozvanie, učinkovať v októbri na oslavách  90. výročia vzniku  Česko-Slovenskej republiky, ktoré sa uskutočnia na pôde MASARIKOVEJ  UNIVERZITY v Brne. Veľmi si tohto pozvania vážim, o podrobnostiach určite napíšem.

27.júla 2008

_________________________________________________________________________

V dňoch 13-17.8.2008ˇprebieha v Banskej Bystrici FILMOVÝ A HUDOBNÝ BARBAKAN, v sekcii "Nový slovenský dokument" bude premietnutý 16.8.2008 okrem iných  dokument, ZDENO SYCHRA POHĽADOM DUŠANA DROBNÉHO. Dostal som pozvanie uviesť tento DVD film a pokladám si to za česť. Viac na www.vresk.sk                                                                   14.8.2008          

----------------------------------------------------------------------------------------------

Chcel by som vás pozvať na slávnostné zhromáždenie s verejnou konfenciou k 90. výročí vzniku ČSR. Konferencia sa uskutoční 22.10.2008.

Som poctený, že môžem  na tomto podujatiu  učinkovať a budem rád keď moje pozvanie príjmete.

 

 

Bratislava 12. septembra 2008

_____________________________________________________________________

Moje brnenské vystúpenie na slávnostnom zromaždení k 90. výročiu vzniku  ČSR, sa stretlo s veľkou odozvou, mám veľmi dobrý pocit, že aj môj príspevok a to dve piesne, HVĚZDY NAD BRNEM /J. KAINAR/ a PIESEŇ O RODNEJ ZEMI /G.Dusík prispeli k slávnostnej atmosfére tohto podujatí. Dostalo sa mi poďakovaní od usporiadateľov a okrem iných aj od exveľvyslanca SR v ČR pána LADISLAVA BALLEKA. Vážim si každého uznania za moje umel. snaženie.

Chcem  vysloviť  touto cestou  poďakovanie pánovi Ing. MICHALOVI PETROVIČOVI predsedovi Česko-Slovenského výboru za zorganizovaní slovenskej časti tejto slávnosti.                                                                                                     10.11.2008

______________________________________________________________________

 16.novmbra 2008 som spieval na Orave pozvanie som dostal od vedenia Penziónu ORAVSKÁ HORÁREŇ, Hruštín-lokalita Zábava, bolo to príjemné stretnutie. Zišlo sa okolo 60-tich vďačných poslucháčov a pesničky našich i zahraničných autorov sa im páčili a dúfam, že som ich nesklamal. Chcel by som poďakovať pani Ing. Magdaléne Mellennové za perfektnú prípravu celej akcie a som presvedčený, že ona bude určite zárukou ďalších kultúrnych podujatí, ktoré pre oravčanov pripravuje. Ďakujem za pozvanie a rád sa so svojmi pesničkami vrátim. Viac na www.oravskahoraren.sk                                                       25.11.2008